Moje spotkanie z pedagogiką Montessori

Niebawem, bo już 25 maja 2013 roku odbędzie się mini konferencja dotycząca Metody Marii Montessori w Akademii Szkraba w Opolu. Prelegentami będą nauczyciele montessoriańscy pragnący przybliżyć zainteresowanym rodzicom meritum pedagogiki Montessori.

Wykłady poprowadzą:

Rekucka

Agnieszka Rekucka z Warszawy – pedagog montessoriański i ogromna fanka pedagogiki Marii Montessori. A prywatnie mama dwóch dziewczynek wychowywanych zgodnie z założeniami pedagogiki Montessori.

Urbańczyk

Aneta Urbańczyk z Kielc – właścicielka Klubiku Montessori w Kielcach, mama dwóch córek – oczywiście wychowanych w duchu pedagogiki Montessori.

Zdybek

Marta Zdybek z Opola – psycholog i świeżo upieczony pedagog montessoriański, a od września pedagog montessoriański w najmniejszym punkcie przedszkolnym w Opolu prowadzonym Metodą Montessori w Akademii Szkraba.

Nałęcz-Sikorska

Anna Nałęcz-Sikorska z Opola i Warszawy – pedagog, także montessoriański, właścicielka Akademii Szkraba w Opolu i współzałożycielka Przedszkola Montessori (Domek Małych Odkrywców) w Mysiadle pod Warszawą. Wielka miłośniczka pedagogiki Montessori.

Plan spotkania:

CZĘŚĆ I:
10.00 – 11.00 Wprowadzenie do pedagogiki Marii Montessori – podstawowe zagadnienia i cechy charakterystyczne Metody Montessori. – Anna Nałęcz-Sikorska
11.15 – 13.15 Zasady panujące w pedagogice montessoriańskiej, czyli co z „niegrzecznymi” Dziećmi , co z karami i nagrodami oraz słów kilka o pedagogu w pedagogice Montessori. – Agnieszka Rekucka
13.15 – 13.45 Przerwa obiadowa

CZĘŚĆ II:
13.45 – 15.15 Sukcesy Dzieci w placówkach montessoriańskich, czyli jak to się dzieje, że dzieci mają potrzebę rozwijania swoich umiejętności. – Aneta Urbańczyk
15.30 – 17.00 Czym są pomoce montessoriańskie i przygotowane otoczenie. – Marta Zdybek

 

Koszt uczestnictwa:
w całym spotkaniu – 60 zł
w CZĘŚCI I lub II – 35 zł

Zapisy pod numerem telefonu – 504 20 55 55 lub mailowo – opole@akademiaszkraba.pl